Vláčky s nádražím

Během prázdnin bylo konečně dost času na to, abych vytáhl na světlo svou malou sbírku vláčků. Využil jsem všechny dříve vyrobené vychytávky - elektrické ovládání výhybek, semafor, na kterém vlak automaticky zastaví a samozřejmě osvětlení. Jako malá exkurze do historie, jak postupně jednotlivé komponenty vznikaly, poslouží odkazy na následující stránky. Zejména ty spodní už jsou opravdu staršího data.

Najdete tam i případnou podrobnější dokumentaci, proto se zde už nebudu více rozepisovat. Ačkoliv jsem nestavěl nic nového, protože všechny části ležely dlouho připravené ve skříni, složení a zprovoznění kolejiště mi trvalo více než 4 hodiny. Hlavně proto, že bylo nutné předělat pultík pro ovládání výhybek - přizpůsobit ho nové trati a znovu nahrát potřebný program do mikropočítače.

Video

Určitě budete souhlasit, že i přes skromnou velikost je takové kolejiště s vláčky a nádražím velkou atrakcí pro děti i dospělé. Zejména, když je možné vše řídit pomocí ovladačů a není nutné přepínat výhybky ručně.

- Stránka vytvořena 25. července 2010 -