Nádraží

31.12.2008 - Přestože se specializuji spíše na technické modely, tak mám velkou slabost pro vláčky. No a k vláčkům patří samozřejmě nádraží, proto můj vánoční dárek, Vila 4954, neměl dlouhý život. Během volna jsem vilu trochu upravil a použil ji jako základ pro následující krajinku s nádražím.

Osvětlení

31.1.2009 - Už od začátku jsem plánoval, že nádraží bude osvětlené. Celkem jsem do modelu umístil 12 žlutých LED diod o průměru 3 mm. Diody jsou rozdělené do tří okruhů po čtyřech, každý okruh se pomocí konektoru připojuje na napájecí krabičku s ochrannými odpory a vypínačem. Energii dodává 9V baterie. Pokud Vás zajímají technické detaily, podívejte se na stránku o osvětlení vláčků. Výroba je velmi podobná, takže myslím není nutné psát znovu popis. Kromě zabudování osvětlení se nádraží dočkalo i drobných stavebních úprav. Hlavní budova má nový interiér, předělal jsem lampy (byly moc nízké) a prodloužil pravý konec nástupiště.

Osvětlené nádraží Osvětlené nádraží Osvětlené nádraží Osvětlené nádraží Osvětlené nádraží Osvětlené nádraží Osvětlené nádraží Osvětlené nádraží

Další elektronika

22.3.2009 - Nespokojil jsem se pouze s jednoduchými světýlky a začal přemýšlet nad dalšími vylepšeními. Rozhodl jsem se vytvořit systém pro řízení vlaku na trati, který jsem později zabudoval do nádraží. Ale myslím, že takové téma si zaslouží svoji vlastní stránku. A protože nádraží prošlo různými drobnými úpravami, přidávám aktuální fotky.

- Stránka vytvořena 31. prosince 2008 -

- Aktualizováno 22. března 2009 -